2009. november 19., csütörtök

Természetes köröm megerősítése műköröm anyagokkal

Ha saját körmeidet nem akarod mesterségesen meghosszabbítani, tehát nem szeretnél műkörmöt, de örülnél ha körmeid egy műköröm erejével bírnának, akkor ez a megfelelő megoldás!
Ez annyit jelent, hogy meglévő körmeidre vékony rétegben kerülnek a műköröm anyagok, kb mint egy vastagabb lakkozásnál.
Azt fontos tudni, hogy a köröm előkészítése ugyan olyan mint egy épített műköröm esetén, (bolyhozás, dehidratálás, stb..) tehát nem jobb vagy rosszabb a körmeidnek mint maga a műköröm! Illetve, ha nem csak egyszeri alaklomra szeretnéd viselni, hanem rendszeresen, akkor 3-4 hetente ezt is illik töltetni! A megerősítést általában színtelen anyaggal történik, de lehet francia, vagy színes is. Kifejezetten ajánlom olyan kisdiákoknak, akik nehezen tudnak leszokni a körömrágásról, de természetesen nem hordhatnak műkörmöket. Fiuk és lányok egyaránt viselhetik, mert szinte láthatatlanra is el lehet készíteni!
A természetes köröm megerősítésére három módszer létezik:

1, A "tartós lakkozás", avagy a leoldható zselé
Ez egy olyan zselé, amely langyos acetonba áztatva leoldható a körmökről. Akkor ajánlott ezt választani, ha csak rövid időre szeretnénk a megerősítést, pl: egy nyaralásra.
Előnye, hogy reszelés helyett leoldással is eltávolítható, így elkerülhet az esetleges körömsérülés. Hátránya, hogy a körömlakkok, és lakk lemsók is felpuhíthatják, de ez hagyományos fényzselé használatával elkerülhető.

2, A hagyományos zselés megerősítés
Hosszútávra ezt érdemes választani, mivel ezt nem károsítják az acetontartalmú szerek, így otthon is bármikor átlakkozhatod, és lemoshatod róla a lakkot.

3, Megerősítés porcelánnal
Látványban nem tér el az előzőektől, de talán strapabíróbb, így erősen igénybe vett körmökre is ajánlott. Jó eredménnyel hordhatják körömrágós nők és férfiak esetében is.
Urak esetében mindig rövid, kerek,színtelen, és matt a megerősítés, így az avatatlan szemeknek láthatatlan!
Nyugalom uraim! Ez nem nevezhető műkörömnek, ez csak egy kis trükk, hogy ápolt férfias kezeik legyenek, ami a nőknél elsődleges szempont!

2009. október 30., péntek

A Japán manikűr


A Japán manikűr valóban Japánból származik! A japán arisztokrácia alkalmazta, és a receptet titokban tartották évszázadokig.
Különösen jó hatással van a természetes körmökre. Főleg száraz, törésre hajlamos körmöknél! Nem csak ragyogó fénnyel és egészséges színnel de jó növekedéssel, rugalmassággal, és védekezőképességgel látja el körmeinket. Megóvja a töredezéstől, felválástól. És a hab a tortán, hogy mindezt száz százalékig természetes anyagokkal éri el! Csak méhviaszos pasztát és zsírkőport tartalmaz. A körmök fénye magasan felülmúlja a lakkozástól nyert fényt, és sokkal tartósabb is.
A kezelés menete a következő:
Első lépésként finoman felbolyhozom a körömlemezt, majd méhviaszos pempőt dolgozok a körömfelületébe egy báránybőr polírozóval. Ettől a körmök azonnal láthatóan fényesek, és élénk színűek lesznek. A méhviasznak köszönhetően vízlepergetőek is, így nem tud szétázni a köröm mosogatás, hajmosás, stb. közben, és a kórokozókkal szemben is sokkal ellenállóbb lesz.
Másodjára talkummal (kőporral) is átpolírozom az összes körmöt, ettől elnyerik végleges ragyogásukat, mely két héten át kitart!
Eleinte kéthetente, később háromhetente ajánlott alkalmazni. A kúrát igény szerint 3-6 hónapig kell tartani, ezalatt minden egyes kezeléssel egyre jobb eredményt érünk el. A legjobb és az egyetlen megoldás azoknak, akiknek alkatilag gyengébb,  töredező körmeik vannak, de óckodnak a természetellenes anyagoktól, vagy esetleg allergiásak rájuk. Az eredeti Japán manikűr készlet,sem színező, sem illatanyagokat nem tartalmaz!
A színes, illatos "japán manikűrök" nem teljesen természetesek, és így a hatásuk sem lehet tökéletes!
A tökéletes hatás érdekében a kezelések között használj otthon napi rendszerességgel körömolajat!

2009. szeptember 5., szombat

A körömágyhosszabítás



A körömágy az a rész, amelyen körmünk fekszik, és még le van tapadva. Tehát a rózsaszín rész. A rövid körömágy optikailag összenyomja az ujjakat, így kevésbé lesz hosszúkás, nőies kezed. Akkor arányos a körömágy , ha a rózsaszín rész hossza a körömlemez szélességének legalább a másfélszerese, és még csak ezután következik a fehér szabad szél(körömvég) A körömágy meghosszabbítása műköröm segítségével történhet. Zselé és porcelán rendszerrel is megvalósítható. Lényege, hogy eredeti körmöd színével majdnem azonos, rózsaszín anyaggal fedjük le a körmöket, olyan hosszan amilyen hosszú körömágyat csak szeretnél. Ez teljesen el takarja a fehér részeket. A körmök végére pedig fehér anyaggal gyönyörűen felépíthető a szabad szél. Az eredmény: tökéletes francia körmök!
Nagy segítség azoknak, akik rágják (rágták) körmeiket, vagy genetikailag egyszerűen rövid a körömágyuk. A körömágy hosszabbító anyag tökéletesen elfed minden elszíneződést, ezért normál hosszúságú körmön is használható akkor is, ha egyenletlen vagy lapos a mosolyvonal. További előnye, hogy nem fog látszódni ha már lenőtt a köröm, mert a rózsaszín anyag mindent eltakar. És ha a körömbőr felé közeledve fokozatosan vékonyítjuk az anyagot,akkor a trükk szinte észrevehetetlen marad :) Körömágy hosszabbító zselék és porcelán porok kaphatóak enyhén csillámlós változatban is a ragyogás kedvelőinek.
Semmi sem szabhat határt kezeid szépségének! ;)

2009. augusztus 29., szombat

Körömfehérítés

A körmök kifehérítése egy speciális porral történik,amely természetes anyagokkal hat, mint például a fehér tea, és citrusfélék. A port a kézáztató vízbe szórjuk. Ebben áztatjuk a kezeket 3-3 percig. Ettől a körmök visszakapják természetes fehérségüket, melyet a vegyszerek használata, vagy dohányzás következtében elvesztettek.(nem hófehér lesz hanem természetes színű) Végül fényesre polírozom, vagy színtelen lakkal fedem a körmöket. Az eredmény gyönyörű, ápolt, természetes körmök!
Manikűrhöz kapcsolva ajánlott kérni, a tökéletes eredmény érdekében.

A műköröm


Műkörmöt bárki viselhet, akinek nincs fertőző körömbetegsége.
Nagy előnye, hogy akár négy héten át sem kell csinálni vele semmit, így kifejezetten jó azoknak, akiknek nincs idejük, türelmük manikűrözni. És nagy segítség azoknak is akik hosszú körmökről álmodoznak, de természetes körmeik túl gyengék, vagy törékenyek ahhoz, hogy megnövesszék.
Műköröm a legszolidabbtól egészen a legextrémebbig variálható, és a határ a csillagos ég!

Az építés módja szerint lehet tippes, vagy modellezett műköröm. A tippes esetén a természetes körmökre tippet ragasztunk és erre kerülnek rá a műköröm-alapanyagok. Ez a szakembernek könnyebb munkát, a vendégnek pedig olcsóbb megoldást biztosít, És kis körmöket is szépen meg lehet hosszabbítani vele. De ma már elavult technikának számít, és csak a hagyományos körömformákat érdemes így készíteni.
A modellezett műköröm esetén a természetes körmök alá sablont helyezünk, és erre építjük rá a műkörmöt. Ha az építőanyag megkötött, a sablont eltávolítjuk. Ez valamivel idő igényesebb, de sokkal természetesebb hatást ad, és íly módon is meghosszabbíthatók a rövid körmök. Ez utóbbi technika alkalmas az extrém körömformák megvalósítására.

Anyaguk szerint lehet zselé, vagy porcelán.
A zselé körömépítő anyagok alapja műgyanta. Ez (ahogy a neve is utal rá) zselés állagú, mely UV fény hatására köt meg. Zselével gyönyörűen lehet dolgozni tippes és modellezett köröm esetén egyaránt. Ma már léteznek egészen rugalmas, és leáztatható zselék is. Ezeket ajánlom kezdő műkörömviselőknek, és azoknak akik csak ideiglenesen szeretnének műkörmöt viselni. (ballagás, esküvő, nyaralás...)
A porcelán alapagyaga akril. Ez két komponensből,( por, folyadék) áll. A folyadék neve Liquid. A liquidbe mártott ecsettel oldjuk fel a port, mely így krémes állagúvá válik és ebből építjük a körmöket. A porcellán a levegőn köt meg, de van UV fényre kötő változata is. Régen a likvidek szörnyen erős vegyszerszagot árasztottak, de ma már kapható szagtalan likvid is. A porcelán jóval keményebb és strapabíróbb a zselénél. Kifejezetten azoknak ajánlom akiknek a körmei terhelésnek vannak kitéve.(fizikai munka, körömrágás)

Tévhit, hogy csak a vastag műköröm tartós! Természetesen nem lehet papírvékony, de a jól elkészített műköröm vékonyan is tartós lesz!
A felrakott műkörmök a természetes körömmel együtt lenőnek, ezért tölteni kell őket, körömnövekedés gyorsaságától függően 3-5 hetente. Akik rágják a körmüket, azoknak eleinte a kéthetenkénti töltést ajánlom, nehogy tönkretegyék a műkörmüket is.

2009. augusztus 28., péntek

A manikűr


A manikűr kezeink ápolása könyéktől lefelé.
A kezeink fontos kommunikációs eszközök, hiszen nap mint nap mindenki látja őket. Teljesen mindegy mit viselünk, ha a kezeink elhanyagoltak, beszakadt, esetleg lerágott körmökkel jelenünk meg!
Bizonyos kultúrákban már az ókorban is foglalkoztak a körmök elszínezésévél, ápolásával, meglepő módon főleg a férfiak körében. Ilyen például a japán manikűr, mely a japán arisztokráciától maradt ránk.
A klasszikus manikűr menete a következő: Fertőtlenítő kézmosás után A körmök lerövidítése, formázása, reszelése következik. Ezután finoman feltolom a letapadt körömbőrt, majd langyos vízbe áztatjuk a kezeket hogy a bőr felpuhuljon, mert így az elhalt körömbőr részek könnyen felkaparhatók. A vendég kérésére a maradék körömbőrt kivágom. Ezt fertőtlenítés követi, nehogy a körömbőr hiányában kórokozók jussanak a felpuhult körömházba. Kitisztítom a körmök alját,és ha a vendég nem kér lakkozást Körömtápláló polírozópasztával fényesre polírozom a körmöket és kézápoló krém bemasszirozásával fejezem be a manikűrt. Aki nem szeretné kivágatni a körömbőrét, vagy beáztatni a kezeit, annak ajánlom a francia manikűrt. Ez abban tér el a klasszikustól, hogy a körömbőr feltolása után egy speciális körömbőroldót alkalmazunk, amely csak az elhalt bőrt oldja fel, amelyet ezután könnyedén felkaparhatunk. Előnye, hogy nem ösztönzi túlzott bőrképződésre a körömbőrt. Minden műveletet tisztántartott asztalon és fertőtlenített eszközökkel végzek! Ezen kívül kérhet még a vendég bőrradírozást, körömfehérítést, bőrápoló pakolást, Spa kézápolást, és japán manikűrt.

A lakkozás


A lakkozás a legegyszerűbb módja, hogy a körmöket széppé varázsoljuk. A lakkok terülését gyanta adja, ezért a tévhittel ellentétben a melegben kevésbé szárad. A világos, fénylő lakkok optikailag hosszítanak, a sötét színű, mattabb lakkok rövidítenek. Ezt azzal küszöbölhetjük ki, ha a köröm két oldalán egy-egy mm-es sávot kihagyunk. Ez a kis csalás "meghosszabbítja" a körmöt
A lakkozást zsírtalanítással kezdjük majd felvisszük az alaplakkot. Ez megakadályozza, hogy a lakk megfogja a körmünket, és biztos tapadást biztosít a többi rétegnek. Vannak körömerősítő és barázdakitöltő alaplakkok is azok számára akiknek egyenlőtlen, barázdált a körömfelülete. Ezután következik a színes lakk két rétegben, ha megszáradt fedő lakkal fejezzük be, ez adja a tartósságot. Nyáron érdemes UV-szűrő fedőlakkot használni, így a nap hatására nem fog elszíneződni a színes lakk. Miután megszáradt hasznos lehet hideg vízbe nyúlni, hogy még jobban megkeményedjen. De nagy segítség a lakkszárító olaj is, ami azon kívül, hogy gyorsan elpárologtatja a lakkból az oldószert, vitaminokkal ápolja a körömbőrt is. A jó minőségű lakkok egész tartósak. Még tartósabb lesz ha UV TOP COAT-ot teszünk rá. Ez UV fényre kötő fedőlakk, amely lakklemosóval ugyanúgy lemosható, de keményebb réteget képez.
Lehet francia lakkozás, ami azt jelenti, hogy egy természetes színnel alapozzuk a körmöt, majd a szabad-szélre (körömvég) fehéret kenünk. Ez teljesen természetes és ápolt hatást nyújt, és minden alkalomhoz illik. Díszítő lakkozással még tovább szépíthetjük a körmöket, de helyezhetünk bele körömmatricát, vagy strasszokat is. A szalonunkban több minta alapján válogathatsz, az egyszínűtől a díszítettig. Jó minőségü lakkjaimnak és a lakkszárító olajamnak köszönhetően a lakkozás után azonnal használhatod a kezeidet. Hisz tudjuk: "Amíg a körömlakk meg nem szárad, a nő gyakorlatilag védtelen" :)

A pedikűrről


Pedikűr alatt a lábak ápolását értjük térdtől lefelé. Lábunk egészségét és esztétikáját szolgálja. Már egész fiatal korban ajánlatos elkezdeni, mert a rossz cipők, a kevés mozgás, és a kemény betonon való járás miatt hamar kialakulnak a különböző elváltozások, megbetegedések, mint például:a túlzott bőrkeményedés, tyúkszem, repedezett sarok, benőtt köröm,boka és harántsüllyedés, érproblémák valamint gombás és vírusos fertőződések. A szakember felismeri ezeket a problémákat, így még időben orvoshoz fordulhatunk velük. Fontos tudni, hogy a bőrkeményedés természetes és szükséges jelenség hiszen a talpunk bőrének el kell bírnia egész testsúlyunkat! Az számít normálisnak ami tapintással érezhető, de szemmel nem vagy csak alig látunk.
A sarokrepedéseket, tyúkszemet vagy a benőtt körmöt a pedikűrös egyszerűen és fájdalommentesen el tudja távolítani, ám ez csak tüneti kezelés. Ha probléma valódi okát nem kezelik, visszanőnek.
Egy egyszerű pedikűr menete: enyhe fertőtlenítős (kérésre aromaterápiás) meleg vízben áztatjuk a lábakat 5-20 percig. Ezután óvatosan eltávolítom a bőrkeményedést a talpról a sarokról, szükség esetén az ujjakról is. Ezt a körmök levágása kitisztítása követi, majd az elhalt körömbőr eltávolítása és a körömsáncok kitisztítása. Végül professzionális lábápoló krémet masszírozok a lábakba. Ezenfelül további ápolást és a lábak díszítését is kérni lehet. Pl: Hosszabb masszázs, bőrradírozás,aromaterápiás lábfürdő, ápoló pakolások, paraffinos kezelés, körömlakkozás, testfestés, sőt ma már műköröm építés is.(ez utóbbi csak a nyári hónapokra ajánlott). Pedikűr esetén különösen odafigyelek a higiéniára! Gondosan fertőtlenített eszközökkel dolgozom!

2009. július 9., csütörtök

Honnan tudd, hogy jó kezekben vagy?

Nem vagy szakmabeli ezért foglamad sincs mire figyelj oda a szalon, illetve a szakember megválasztásakor?
Nyílván megvannak az alapvető elvárások, mint pl: legyen kedves a manikűrösöd, kényelmes legyen a hely ahol akár órákon át szépülsz majd,esztétikailag szép munkát végezzen stb.
De mik azok a dolgok amikre mindenképpen figyelned kell?

Néhány jó tanács:
1. HIGIÉNIA
  • mosson kezet a szakember mielőtt munkához lát!
  • Küldjön el kezet mosni téged is mielőtt manikűrözne, vagy körmöt építene neked!
  • Fertőtlenítse le az eszközöket amivel dolgozik(itt meg kell jegyeznem,hogy nem elég ha az előző vendég után fertőtlenített, közvetlen a te kezelésed előtt is fertőtleníteni kell és ki kell várni a fertőtlenítő behatási idejét ami minimum 5-10 perc! Előfordulhat hogy a szalonban sterilizáló is van ami még biztonságosabb a fertőtlenítésnél, de akkor a sterilizálóból vegye elő az eszközöket ne pedig a tokból! Viszont ha sterilizált eszközt használ a fertőtlenítés már felesleges.)
  • A kéz vagy lábápoló vizedbe tennie kell valamilyen enyhébb fertőtlenítő hatású szert! Nyugodtan kérdezz rá mi az amit a vizbe cseppentett, és milyen hatásai vannak!
  • Ha körülnézel azt kell látnod hogy minden tiszta. (Az asztalon nincsenek ott egy előző vendég körömdarabkái stb)
  • A kezedet, lábadat tiszta törölközőbe törli meg ami minden egyes vendég után ki van mosva!
2.FÁJDALOM MENTES MUNKAVÉGZÉS
  • Természetesen vannak dolgok amik mindenképpen fájdalommal járnak, mint pl egy fájósan benőtt köröm kiemelése, de ennek a fájdalomnak el kell múlnia miután végzett!
  • Ne hidd el, hogy pedikűr után normális, hogy másnap fáj a sarkad, talpad! Ez azt jelenti, hogy túl sok bőrt távolított el, ami csak erősebb bőrkeményedés kialakulásához vezet, és esetleg még ki is repedhet, ha ráállsz, ami nagyon fájdalmas , és a seb nehezen gyógyul. Ezért valamennyi bőrkeményedésnek muszáj a lábadon maradnia, hogy elbírja testsúlyodat.
  • Nem jó az sem, ha műkörömépítés végére vérzik a körömbőrünk. Persze előfordulhat egy-egy enyhén vérző pici seb, de ha rendszeresen és több körmünk tövében is vérzik a bőr az azt jelenti, hogy túl durván és figyelmetlenül bánik a műkörmös a reszelővel.
  • Az is helytelen ha manikűr közben olyan erősen kivágják a körömbőrt, ami fájdalmas!És figyeljünk oda hogy a körömbőr vágása után fertőtlenítsen a manikűrös!
3.TARTÓS MŰKÖRMÖK
  • Nem jó helyen jársz, ha hetente letörnek, lepotyognak a műkörmeid! Ilyenkor vagy a felrakás módja, vagy az alapanyag minősége nem stimmel! Ha még kezdő a műkörmös, ez előfordulhat de ilyen esetben illik ingyen helyreraknia a sérült körmöt.
  • Van akinek a körme egyszerűen nem tűr meg magán műkörmöt és mind a tíz idő előtt felválik. Ezt a szakember felismeri és a mai speciális tapadás elősegítőkkel orvosolhatja is, de ha már több helyen jártál és több technikával próbálkoztál eredmény nélkül, ne erőltesd a műköröm hordását, inkább saját körmeidet erősíttesd a manikűrösöddel!
  • És persze nem szép dolog az sem ha tudod, hogy a te hibádból ment tönkre valamelyik körmöd, de a műkörmösödön hajtod be a hiányt! Ha lerágod, feltéped a műkörmeidet, egyik körmös sem tud rajtad segíteni!
4.ESZTÉTIKA
Hiszen ezért jársz a szalonba :)
  • Nem igaz,hogy a műköröm akkor tartós, ha csúnyán vastag! Szép, természetes formájú legyen!
  • Ha oldalról megnézed a műkörmeidet ívesnek kell őket látnod! Ne legyen lapos, hepe-hupás.
  • A mosolyvonalnak(a rózsaszín és fehér rész találkozása a mosolyvonal) is ívesnek kell lennie, mert akkor nincs "mű" hatása.
  • A Díszítéshez használt színek harmonizáljanak egymással, és passzoljanak a stílusodhoz! A MŰKÖRMÖT VISELNI KELL!

2009. július 8., szerda

Szolgáltatásaim

Szolgáltatásaim:

  • Manikűr,klasszikus és francia,férfiaknak is
  • Japán manikűr
  • Paraffinos kézápolás
  • French Polinesian Spa manikűr
  • Természetes körmök fehérítése
  • Lakkozás
  • Francia lakkozás
  • Pedikűr,gyógypedikűr
  • Lábmasszázs
  • Zselé és porcelán műköröm építés
  • Természetes körmök megerősítése zselével, leoldható zselével és porcellánnal
  • Műköröm díszítés zselével és porcellánnal, beépíthető díszítőelemekkel,akrilfestéssel
  • Műköröm összereszelés, ápolás
  • Műköröm eltávolítás
  • Henna festés