A körmök kifehérítése egy speciális porral történik,amely természetes anyagokkal hat, mint például a fehér tea, és citrusfélék. A port a kézáztató vízbe szórjuk. Ebben áztatjuk a kezeket 3-3 percig. Ettől a körmök visszakapják természetes fehérségüket, melyet a vegyszerek használata, vagy dohányzás következtében elvesztettek.(nem hófehér lesz hanem természetes színű) Végül fényesre polírozom, vagy színtelen lakkal fedem a körmöket. Az eredmény gyönyörű, ápolt, természetes körmök!
Manikűrhöz kapcsolva ajánlott kérni, a tökéletes eredmény érdekében.
2009. augusztus 29., szombat
A műköröm
Műkörmöt bárki viselhet, akinek nincs fertőző körömbetegsége.
Nagy előnye, hogy akár négy héten át sem kell csinálni vele semmit, így kifejezetten jó azoknak, akiknek nincs idejük, türelmük manikűrözni. És nagy segítség azoknak is akik hosszú körmökről álmodoznak, de természetes körmeik túl gyengék, vagy törékenyek ahhoz, hogy megnövesszék.
Műköröm a legszolidabbtól egészen a legextrémebbig variálható, és a határ a csillagos ég!
Az építés módja szerint lehet tippes, vagy modellezett műköröm. A tippes esetén a természetes körmökre tippet ragasztunk és erre kerülnek rá a műköröm-alapanyagok. Ez a szakembernek könnyebb munkát, a vendégnek pedig olcsóbb megoldást biztosít, És kis körmöket is szépen meg lehet hosszabbítani vele. De ma már elavult technikának számít, és csak a hagyományos körömformákat érdemes így készíteni.
A modellezett műköröm esetén a természetes körmök alá sablont helyezünk, és erre építjük rá a műkörmöt. Ha az építőanyag megkötött, a sablont eltávolítjuk. Ez valamivel idő igényesebb, de sokkal természetesebb hatást ad, és íly módon is meghosszabbíthatók a rövid körmök. Ez utóbbi technika alkalmas az extrém körömformák megvalósítására.
Anyaguk szerint lehet zselé, vagy porcelán.
A zselé körömépítő anyagok alapja műgyanta. Ez (ahogy a neve is utal rá) zselés állagú, mely UV fény hatására köt meg. Zselével gyönyörűen lehet dolgozni tippes és modellezett köröm esetén egyaránt. Ma már léteznek egészen rugalmas, és leáztatható zselék is. Ezeket ajánlom kezdő műkörömviselőknek, és azoknak akik csak ideiglenesen szeretnének műkörmöt viselni. (ballagás, esküvő, nyaralás...)
A porcelán alapagyaga akril. Ez két komponensből,( por, folyadék) áll. A folyadék neve Liquid. A liquidbe mártott ecsettel oldjuk fel a port, mely így krémes állagúvá válik és ebből építjük a körmöket. A porcellán a levegőn köt meg, de van UV fényre kötő változata is. Régen a likvidek szörnyen erős vegyszerszagot árasztottak, de ma már kapható szagtalan likvid is. A porcelán jóval keményebb és strapabíróbb a zselénél. Kifejezetten azoknak ajánlom akiknek a körmei terhelésnek vannak kitéve.(fizikai munka, körömrágás)
Tévhit, hogy csak a vastag műköröm tartós! Természetesen nem lehet papírvékony, de a jól elkészített műköröm vékonyan is tartós lesz!
A felrakott műkörmök a természetes körömmel együtt lenőnek, ezért tölteni kell őket, körömnövekedés gyorsaságától függően 3-5 hetente. Akik rágják a körmüket, azoknak eleinte a kéthetenkénti töltést ajánlom, nehogy tönkretegyék a műkörmüket is.
2009. augusztus 28., péntek
A manikűr
A manikűr kezeink ápolása könyéktől lefelé.
A kezeink fontos kommunikációs eszközök, hiszen nap mint nap mindenki látja őket. Teljesen mindegy mit viselünk, ha a kezeink elhanyagoltak, beszakadt, esetleg lerágott körmökkel jelenünk meg!
Bizonyos kultúrákban már az ókorban is foglalkoztak a körmök elszínezésévél, ápolásával, meglepő módon főleg a férfiak körében. Ilyen például a japán manikűr, mely a japán arisztokráciától maradt ránk.
A klasszikus manikűr menete a következő: Fertőtlenítő kézmosás után A körmök lerövidítése, formázása, reszelése következik. Ezután finoman feltolom a letapadt körömbőrt, majd langyos vízbe áztatjuk a kezeket hogy a bőr felpuhuljon, mert így az elhalt körömbőr részek könnyen felkaparhatók. A vendég kérésére a maradék körömbőrt kivágom. Ezt fertőtlenítés követi, nehogy a körömbőr hiányában kórokozók jussanak a felpuhult körömházba. Kitisztítom a körmök alját,és ha a vendég nem kér lakkozást Körömtápláló polírozópasztával fényesre polírozom a körmöket és kézápoló krém bemasszirozásával fejezem be a manikűrt. Aki nem szeretné kivágatni a körömbőrét, vagy beáztatni a kezeit, annak ajánlom a francia manikűrt. Ez abban tér el a klasszikustól, hogy a körömbőr feltolása után egy speciális körömbőroldót alkalmazunk, amely csak az elhalt bőrt oldja fel, amelyet ezután könnyedén felkaparhatunk. Előnye, hogy nem ösztönzi túlzott bőrképződésre a körömbőrt. Minden műveletet tisztántartott asztalon és fertőtlenített eszközökkel végzek! Ezen kívül kérhet még a vendég bőrradírozást, körömfehérítést, bőrápoló pakolást, Spa kézápolást, és japán manikűrt.
A lakkozás
A lakkozás a legegyszerűbb módja, hogy a körmöket széppé varázsoljuk. A lakkok terülését gyanta adja, ezért a tévhittel ellentétben a melegben kevésbé szárad. A világos, fénylő lakkok optikailag hosszítanak, a sötét színű, mattabb lakkok rövidítenek. Ezt azzal küszöbölhetjük ki, ha a köröm két oldalán egy-egy mm-es sávot kihagyunk. Ez a kis csalás "meghosszabbítja" a körmöt
A lakkozást zsírtalanítással kezdjük majd felvisszük az alaplakkot. Ez megakadályozza, hogy a lakk megfogja a körmünket, és biztos tapadást biztosít a többi rétegnek. Vannak körömerősítő és barázdakitöltő alaplakkok is azok számára akiknek egyenlőtlen, barázdált a körömfelülete. Ezután következik a színes lakk két rétegben, ha megszáradt fedő lakkal fejezzük be, ez adja a tartósságot. Nyáron érdemes UV-szűrő fedőlakkot használni, így a nap hatására nem fog elszíneződni a színes lakk. Miután megszáradt hasznos lehet hideg vízbe nyúlni, hogy még jobban megkeményedjen. De nagy segítség a lakkszárító olaj is, ami azon kívül, hogy gyorsan elpárologtatja a lakkból az oldószert, vitaminokkal ápolja a körömbőrt is. A jó minőségű lakkok egész tartósak. Még tartósabb lesz ha UV TOP COAT-ot teszünk rá. Ez UV fényre kötő fedőlakk, amely lakklemosóval ugyanúgy lemosható, de keményebb réteget képez.
Lehet francia lakkozás, ami azt jelenti, hogy egy természetes színnel alapozzuk a körmöt, majd a szabad-szélre (körömvég) fehéret kenünk. Ez teljesen természetes és ápolt hatást nyújt, és minden alkalomhoz illik. Díszítő lakkozással még tovább szépíthetjük a körmöket, de helyezhetünk bele körömmatricát, vagy strasszokat is. A szalonunkban több minta alapján válogathatsz, az egyszínűtől a díszítettig. Jó minőségü lakkjaimnak és a lakkszárító olajamnak köszönhetően a lakkozás után azonnal használhatod a kezeidet. Hisz tudjuk: "Amíg a körömlakk meg nem szárad, a nő gyakorlatilag védtelen" :)
A pedikűrről
Pedikűr alatt a lábak ápolását értjük térdtől lefelé. Lábunk egészségét és esztétikáját szolgálja. Már egész fiatal korban ajánlatos elkezdeni, mert a rossz cipők, a kevés mozgás, és a kemény betonon való járás miatt hamar kialakulnak a különböző elváltozások, megbetegedések, mint például:a túlzott bőrkeményedés, tyúkszem, repedezett sarok, benőtt köröm,boka és harántsüllyedés, érproblémák valamint gombás és vírusos fertőződések. A szakember felismeri ezeket a problémákat, így még időben orvoshoz fordulhatunk velük. Fontos tudni, hogy a bőrkeményedés természetes és szükséges jelenség hiszen a talpunk bőrének el kell bírnia egész testsúlyunkat! Az számít normálisnak ami tapintással érezhető, de szemmel nem vagy csak alig látunk.
A sarokrepedéseket, tyúkszemet vagy a benőtt körmöt a pedikűrös egyszerűen és fájdalommentesen el tudja távolítani, ám ez csak tüneti kezelés. Ha probléma valódi okát nem kezelik, visszanőnek.
Egy egyszerű pedikűr menete: enyhe fertőtlenítős (kérésre aromaterápiás) meleg vízben áztatjuk a lábakat 5-20 percig. Ezután óvatosan eltávolítom a bőrkeményedést a talpról a sarokról, szükség esetén az ujjakról is. Ezt a körmök levágása kitisztítása követi, majd az elhalt körömbőr eltávolítása és a körömsáncok kitisztítása. Végül professzionális lábápoló krémet masszírozok a lábakba. Ezenfelül további ápolást és a lábak díszítését is kérni lehet. Pl: Hosszabb masszázs, bőrradírozás,aromaterápiás lábfürdő, ápoló pakolások, paraffinos kezelés, körömlakkozás, testfestés, sőt ma már műköröm építés is.(ez utóbbi csak a nyári hónapokra ajánlott). Pedikűr esetén különösen odafigyelek a higiéniára! Gondosan fertőtlenített eszközökkel dolgozom!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)