Szeretnék veled megosztani néhány tippet, hogy mit csinálj, és mit ne csinálj otthon!
- A kéz bőrének ápolása: Hetente egyszer végezz bőrradírozást a kezeden. Ez eltávolítja az elhalt hámsejteket, puhává varázsolja a kezedet, és segít megőrizni a bőröd víz háztartását. Házilag is készíthetsz bőrradírt: cukorból, kevés sóból és olajból. A lényeg, hogy mindig növényi eredetű olajakat használj(jojoba, mandula, olíva esetleg napraforgó), semmiképpen sem ásványi olajat(pl babaolaj)! Két evőkanál olajba keverj egy evőkanál cukrot, és fél kávéskanál sót. Ezzel masszírozd át a kezeidet két percen keresztül, különösen az esetlegesen megkeményedett bőrrészeken. Ha végeztél langyos vízzel öblítsd le. Hidratáló hatású kézkrémet naponta használj, de a radírozás után közvetlenül is kend be a kezeidet!
- A körömbőr ápolása: A körömbőrt ne vágd magadnak! Ezt bízd a szakemberre, így elkerülheted a sérüléseket és a túlzott bőrnövekedést. Szintén fontos, hogy ne is piszkáld, tépkedd, stb. Ha a körmöd körüli bőr pirosas, duzzadt, az gyulladásra utal, amit a túlzott bőr kivágás és piszkálás egyaránt okozhatnak. Vigyázat a gyulladás miatt kevésbé lesz ellenálló a fertőzéseknek, és nagyobb valószínűséggel kaphatsz el gombás fertőzéseket! Az is jellemző. hogy az erős bőrfeltologatás,vágás, piszkálás miatt sérül a körömház, ahol a körömsejtek képződnek. Ennek egyik jele, ha a körmeid kereszt irányban hullámosan nőnek. Ismerős? A körömbőrt jó naponta feltologatni, de csakis megpuhult állapotban és finoman! Ne akard erőszakosan feljebb nyomni, hogy hosszabb legyen a körömágyad, inkább csak a körömre tapadt részeket tologasd hátrébb. Ezt minden este fürdéskor megteheted egy fapálcika segítségével, és egy csepp hajbalzsammal, amit a körömbőrre kensz. Szintén naponta masszírozd át a köröm körüli bőrt körömbőr olajjal, vagy bármilyen növényi eredetű olajjal. Ez segít puhán tartani, és a körmödet is ápolja, akkor is ha műkörmeid vannak!
- A körmök ápolása: A köröm képes vizet és olajat magába szívni illetve tárolni, és elpárologtatni. Akár vízből akár olajból van hiány, gyengébb törékenyebb lesz. Ezek elkerülése érdekében is az olajozás lehet segítségedre. Pótolja a körömből hiányzó olajat, és segít megtartani a vizet, ezáltal rugalmasabb, ellenállóbb és szebb lesz a körmöd. A köröm reszelése fontos, de káros is lehet ha helytelenül csinálod! A reszelőt ne nyomd rá a köröm élére, és ne reszelgess oda vissza! Mindig a köröm sarokpontjától a közepéig húzd a reszelőt, majd a másik sarokponttól újra közép felé, Így két oldalról befelé reszelve összesodrod, és lezárod a köröm rostokat, így semmibe sem fognak beleakadni és kevésbé fog letörni a körmöd.
- Kerüld a vegyszeres érintkezést: A mosogatás, takarítás a körmök nagy ellensége, mert kiszárítja és törékennyé teszi azokat. A legjobb ha gumikesztyűt használsz ilyenkor. Minden vegyszeres vizes áztatás után kezeld a körmöket és a köröm körüli bőrt olajjal. Az is ártalmas, ha túl sokszor lakkozod át a körmödet, ugyanis a lakklemosó is erősen szárít. ha már nem szép a lakkozásod, távolítsd el lakklemosóval (nem baj ha acetonos), de ne lakkozd át azonnal. Tarts pár nap szünetet! Ahhoz hogy a lakkozás tartósabb legyen felkenés előtt töröld át a körmeidet a lakklemosóddal (ne legyen olajos a lemosó!), és használj egy vékony réteg alaplakkot. Ez megvédi az elszíneződéstől is a körmöket.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése