Nyílván megvannak az alapvető elvárások, mint pl: legyen kedves a manikűrösöd, kényelmes legyen a hely ahol akár órákon át szépülsz majd,esztétikailag szép munkát végezzen stb.
De mik azok a dolgok amikre mindenképpen figyelned kell?
Néhány jó tanács:
1. HIGIÉNIA
- mosson kezet a szakember mielőtt munkához lát!
- Küldjön el kezet mosni téged is mielőtt manikűrözne, vagy körmöt építene neked!
- Fertőtlenítse le az eszközöket amivel dolgozik(itt meg kell jegyeznem,hogy nem elég ha az előző vendég után fertőtlenített, közvetlen a te kezelésed előtt is fertőtleníteni kell és ki kell várni a fertőtlenítő behatási idejét ami minimum 5-10 perc! Előfordulhat hogy a szalonban sterilizáló is van ami még biztonságosabb a fertőtlenítésnél, de akkor a sterilizálóból vegye elő az eszközöket ne pedig a tokból! Viszont ha sterilizált eszközt használ a fertőtlenítés már felesleges.)
- A kéz vagy lábápoló vizedbe tennie kell valamilyen enyhébb fertőtlenítő hatású szert! Nyugodtan kérdezz rá mi az amit a vizbe cseppentett, és milyen hatásai vannak!
- Ha körülnézel azt kell látnod hogy minden tiszta. (Az asztalon nincsenek ott egy előző vendég körömdarabkái stb)
- A kezedet, lábadat tiszta törölközőbe törli meg ami minden egyes vendég után ki van mosva!
- Természetesen vannak dolgok amik mindenképpen fájdalommal járnak, mint pl egy fájósan benőtt köröm kiemelése, de ennek a fájdalomnak el kell múlnia miután végzett!
- Ne hidd el, hogy pedikűr után normális, hogy másnap fáj a sarkad, talpad! Ez azt jelenti, hogy túl sok bőrt távolított el, ami csak erősebb bőrkeményedés kialakulásához vezet, és esetleg még ki is repedhet, ha ráállsz, ami nagyon fájdalmas , és a seb nehezen gyógyul. Ezért valamennyi bőrkeményedésnek muszáj a lábadon maradnia, hogy elbírja testsúlyodat.
- Nem jó az sem, ha műkörömépítés végére vérzik a körömbőrünk. Persze előfordulhat egy-egy enyhén vérző pici seb, de ha rendszeresen és több körmünk tövében is vérzik a bőr az azt jelenti, hogy túl durván és figyelmetlenül bánik a műkörmös a reszelővel.
- Az is helytelen ha manikűr közben olyan erősen kivágják a körömbőrt, ami fájdalmas!És figyeljünk oda hogy a körömbőr vágása után fertőtlenítsen a manikűrös!
- Nem jó helyen jársz, ha hetente letörnek, lepotyognak a műkörmeid! Ilyenkor vagy a felrakás módja, vagy az alapanyag minősége nem stimmel! Ha még kezdő a műkörmös, ez előfordulhat de ilyen esetben illik ingyen helyreraknia a sérült körmöt.
- Van akinek a körme egyszerűen nem tűr meg magán műkörmöt és mind a tíz idő előtt felválik. Ezt a szakember felismeri és a mai speciális tapadás elősegítőkkel orvosolhatja is, de ha már több helyen jártál és több technikával próbálkoztál eredmény nélkül, ne erőltesd a műköröm hordását, inkább saját körmeidet erősíttesd a manikűrösöddel!
- És persze nem szép dolog az sem ha tudod, hogy a te hibádból ment tönkre valamelyik körmöd, de a műkörmösödön hajtod be a hiányt! Ha lerágod, feltéped a műkörmeidet, egyik körmös sem tud rajtad segíteni!
Hiszen ezért jársz a szalonba :)
- Nem igaz,hogy a műköröm akkor tartós, ha csúnyán vastag! Szép, természetes formájú legyen!
- Ha oldalról megnézed a műkörmeidet ívesnek kell őket látnod! Ne legyen lapos, hepe-hupás.
- A mosolyvonalnak(a rózsaszín és fehér rész találkozása a mosolyvonal) is ívesnek kell lennie, mert akkor nincs "mű" hatása.
- A Díszítéshez használt színek harmonizáljanak egymással, és passzoljanak a stílusodhoz! A MŰKÖRMÖT VISELNI KELL!